Informacje ze świata biznesu

Słodycze reklamowe w popkulturze

Słodycze reklamowe

Słodycze reklamowe

Reklamowe słodkości to produkty, po które chętnie sięgają właściciele zarówno dużych firm, jak i małych, rodzinnych przedsiębiorstw. Stanowią one skuteczny, a co najważniejsze – niedrogi sposób na zwiększenie rozpoznawalności swojej marki i utrwalenie jej pozytywnego wizerunku w oczach klientów. Taki produkt wykorzystać można na wiele różnych sposobów – umieszczając go na recepcji tak, by częstować mogły się nim osoby odwiedzające siedzibę przedsiębiorstwa lub rozdając na wszelkiego rodzaju branżowych wydarzeniach. Czekolada bardzo często pojawia się w kulturze popularnej. Oto garść ciekawostek związanych z tym zagadnieniem.Czekoladowe słodycze reklamowe mają swoje muzea na całym świecie. Do najpopularniejszych z nich zalicza się Czekoladowe Miasteczko Hershey w Stanach Zjednoczonych, Cadbury World w Nowej Zelandii czy Muzeum Czekolady w Kolonii. W tego typu miejscach zapoznać można się z procesem tworzenia czekolady oraz dowiedzieć wielu cennych informacji na ich temat. Wyjątkowo ciekawie prezentuje się ostatnia z wymienionych placówek, w której podziwiać można miniaturową fabrykę czekolady produkującą słodkości w wersji mini, które wręczane są osobom odwiedzającym muzeum.

Miłośnicy produktów, jakimi są czekoladowe słodycze reklamowe, przynajmniej raz w życiu odwiedzić powinni największe targi tego typu słodkości na świecie, jakimi są Salon du Chocolat. Wydarzenie to odbywa się nieprzerwanie od 1995 roku, a do tej pory odwiedziło je ponad 8 milionów gości. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z czekoladowymi nowościami i wzięcia udziału w jedynym swoim rodzaju pokazie czekoladowej mody.

Czekoladowe słodycze reklamowe regularnie pojawiają się w najbardziej znanych filmach. Przykładem może być film „Czekolada” z 2010 roku w reżyserii Lasse Hallstroma z Juliette Binoche w roli głównej. Innym filmem z czekoladą w roli głównej jest „Charlie i Fabryka Czekolady” Tima Burtona. Kolejne „słodkie” dzieło to „Przepis na miłość” w reżyserii Jeanna Pierre’a Amerisa.

Tagi: , ,