Informacje ze świata biznesu

Kubki reklamowe i rozmaite metody ich zdobienia

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki są jednymi z najpopularniejszych upominków reklamowych wręczanych klientom. Taki produkt podarować można między innymi z okazji urodzin firmy czy innego, równie ważnego wydarzenia. To także dobry pomysł na prezent z okazji Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy Walentynek. Warto zadbać o to, aby zestaw takich naczyń znajdował się na wyposażeniu biurowej kuchni – dzięki temu z kubków każdego dnia korzystać będą mogli zarówno pracownicy, jak i osoby odwiedzające firmę. Dostępne na rynku naczynia reklamowe różnić mogą się od siebie między innymi techniką zdobienia. Oto garść informacji na temat najpopularniejszych z nich.Kubki reklamowe zdobić można między innymi wykorzystując metodę, jaką jest tampodruk. Technika ta opiera się o zaaplikowanie farby przy pomocy gładkiego stempla na określony produkt. Tampodruk jest metodą niezwykle uniwersalną, która znajduje zastosowanie w przypadku różnego rodzaju powierzchni – tak plastikowych, jak i gumowych czy metalowych.

Kubki reklamowe dekoruje się także z zastosowaniem graweru laserowego. Sterowana komputerowo wiązka laserowa jest w stanie wygrawerować uprzednio zaprojektowaną grafikę na niemalże każdym materiale. Sporą zaletą tej metody jest niezwykła powtarzalność efektu. Warto tu jednak zdawać sobie sprawę z faktów, iż rezultaty uzależnione są od rodzaju grawerowanej powierzchni. Technika ta znajduje zastosowanie głównie w przypadku gadżetów metalowych oraz drewnianych.

kubki reklamowe zdobić można również korzystając z metody, jaką jest termotransfer. To technika znakowania, która opiera się o termiczne wgrzanie logotypu w określony materiał. Pierwszy etap stanowi przygotowanie nadruku na specjalnym papierze transferowym. Następnie jest on przenoszony na znakowaną powierzchnię z zastosowaniem prasy termicznej, która wytwarza bardzo wysoką temperaturę. Bez względu na to, na którą z metod się zdecydujemy, warto zadbać o przemyślane zaprojektowanie nadruku, jaki ma się znaleźć na kubku. Może mieć on formę zarówno logo marki, jak i jej sloganu reklamowego czy danych teleadresowych.

Tagi: , ,