Informacje ze świata biznesu

Czapki z nadrukiem w marketingu klubów siatkarskich

Czapki z nadrukiem

Czapki z nadrukiem

Współcześnie funkcjonowanie wszystkich klubów sportowych bazuje w dużej mierze na pozyskiwaniu sponsorów oraz zdobywaniu środków pieniężnych inną drogą. A ponieważ w dzisiejszych czasach reklama i marketing to bardzo ważne aspekty funkcjonowania każdej firmy, kluby sportowe nie różnią się tu niczym od innych firm prywatnych. Jedną z metod pozyskiwania środków finansowych jest emisja gadżetów klubowych, podobnych do zwykłych gadżetów reklamowych. Aby zobrazować tezę i uczynić ją bardziej klarowną, dobrze jest podać konkretny przykład. Gadżety reklamowe tego rodzaju emitują i dystrybuują m. in. kluby siatkarskie, a siatkówka jest obecnie sportem bardzo popularnym w Polsce. 

Kluby siatkarskie m. in. dystrybuują czapki z nadrukiem. Wybrano je na przykład, bo ostatnie sukcesy polskich siatkarzy spowodowały znaczący wzrost popularności klubów, ale także poszczególnych zawodników. Jak można dystrybuować wspomniane czapki? Po pierwsze, poprzez sprzedaż, która może mieć miejsce na stadionie lub w jego obrębie, ale nie tylko. Dystrybucja poprzez sprzedaż odbywa się też w różnego rodzaju sklepach sportowych, współpracujących z klubami, ale także w tych, które z nimi nie współpracują. Od tego zależą zyski ze sprzedaży gadżetów (czapek w tym wypadku), a zyskami trzeba się czasem podzielić. Nie tylko z właścicielem sklepu, ale też z producentem danej czapki, trzymając się obranego przykładu.

Jednak nie chodzi tutaj tylko o zysk ze sprzedaży owych gadżetów. Najważniejsze jest to, że dzięki czapkom jest możliwość promowania danego klubu siatkarskiego wśród kibiców, a także promowanie całej dyscypliny sportu. Siatkarze bowiem, jak i inni sportowcy, to jedna społeczność, która działa wspólnie w swoim interesie.

Czapki z nadrukiem mogą być dystrybuowane także na wiele innych sposobów. Sprzedaż to nie jedyna metoda, inną jest organizowanie konkursów i oferowanie czapek jako nagrody. Poza konkursami, czapki i inne gadżety klubowe mogą być po prostu rozdawane, co najczęściej odbywa się podczas meczów, albo w przerwie między setami.

Czapki z nadrukiem są zatem bardzo skuteczne, nie tylko w samym pozyskiwaniu nowych kibiców, ale też w ogólnym promowaniu siatkówki. Ostatnie sukcesy siatkarzy także są tu bardzo pomocne.

Tagi: , ,